Wczasy pod gruszą dla chorującego pracownika

Agnieszka Rumik-Smolarz

Autor: Agnieszka Rumik-Smolarz

Data aktualizacji dokumentu: 4 lipca 2022
  Wczasy pod gruszą dla chorującego pracownika. Zwolnienie lekarskie w trakcie urlopu wypoczynkowego

Sprawdź, na pracownikowi na długotrwałym zwolnieniu lekarskim przysługuje świadczenie z ZFŚS w postaci dofinansowania do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie tzw. wczasy pod gruszą, jeżeli regulamin ZFŚS nie wymaga skorzystania z 14 dni urlopu w celu otrzymania tego świadczenia. Czy zwolnienie lekarskie w czasie urlopu wypoczynkowego oznacza, że pracownikowi nie przysługują wczasy pod gruszą?

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jaki jest cel funduszu socjalnego?
  • Czy wczasy pod gruszą przysługują tylko po wykorzystaniu określonej liczby dni urlopu?
  • Czy pracownik nieobecny w pracy np. z powodu zwolnienia lekarskiego może wnioskować o wczasy pod gruszą?