Weryfikacja niekaralności nauczyciela i figurowania w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

Autor: Tro2chimiuk Anna

Data aktualizacji dokumentu: 19 lutego 2024
zdjęcie nauczycielka 1

Od 15 lutego 2024 roku dyrektor przedszkola ma więcej obowiązków związanych z weryfikacją niekaralności i figurowania w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Nowy obowiązek dotyczy zarówno pracowników jak i osób prowadzących różnego rodzaju zajęcia i spotkania z dziećmi. Sprawdź, jakie nowości wprowadziła nowelizacja ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Kogo i w jaki sposób należy sprawdzić przed zatrudnieniem w przedszkolu?
  • Jak postąpić z dokumentacją związaną z weryfikacją?
  • Jakie obowiązki związane z weryfikacją w RSPnTS ma osoba zatrudniana w przedszkolu?
  • Co grozi dyrektorowi przedszkola za niezweryfikowanie niekaralności pracowników?
  • Którzy pracownicy przedszkola podlegają sprawdzeniu pod kątem niekaralności?