Zaświadczenie o niekaralności nauczyciela zatrudnionego na zlecenie w przedszkolu niepublicznym

Agnieszka Rumik-Smolarz

Autor: Agnieszka Rumik-Smolarz

Data aktualizacji dokumentu: 12 października 2023

Dyrektor przedszkola niepublicznego nie musi nawiązywać stosunku pracy z każdym nauczycielem prowadzącym zajęcia z dziećmi. Karta Nauczyciela dopuszcza bowiem powierzenie prowadzenia zajęć na innej podstawie – najczęściej jest to umowa zlecenia. Trzeba jednak pamiętać, że taki nauczyciel musi spełniać wiele wymagań. Sprawdź, czy przed zawarciem umowy zlecenia koniecznie jest potwierdzenie niekaralności nauczyciela. Których dokumentów dyrektor może żądać od kandydata do pracy?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czy przed zawarciem umowy zlecenia z nauczycielem trzeba potwierdzać jego niekaralność?
  • W jakich sytuacjach nauczyciel jest zwolniony z obowiązku przedstawienia zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego?
  • Czy dyrektor przedszkola musi zasięgnąć informacji o nauczycielu z Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych?
  • Czy umowa zlecenia z nauczycielem wiąże się z obowiązkiem weryfikacji w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym?