Zmiana stanowiska pracy za zgodą pracownika – jak zawrzeć porozumienie w przedszkolu

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Data aktualizacji dokumentu: 11 września 2023

Ruch kadrowy w przedszkolach nie ogranicza się do spraw związanych z zatrudnianiem nauczycieli. Równie istotne jest zapewnienie właściwej organizacji pracy pracowników niepedagogicznych. W celu zapewnienia prawidłowej pracy przedszkola niekiedy konieczne jest przenoszenie ich na inne stanowiska. W artykule wyjaśniamy różnice między porozumieniem zmieniającym a wypowiedzeniem zmieniającym. Autor opracował także przykładowe pismo w sprawie zmiany stanowiska pracownika niepedagogicznego.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• W jaki sposób można zmienić stanowisko pracy pracownika niepedagogicznego w przedszkolu?
  • Czym jest porozumienie zmieniające i kiedy można je zawrzeć?
  • Czym jest wypowiedzenie zmieniające i jakie warunki powinno spełniać?
  • Jak powinno brzmieć porozumienie zmieniające w przypadku zgody pracownika na zmianę stanowiska?

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.