Dokument aktualny
Zobacz inne wersje:

Aktualizacja statutów publicznych i niepublicznych przedszkoli na nowy rok szkolny

Leszek Zaleśny

Autor: Leszek Zaleśny

Data aktualizacji dokumentu: 12 października 2021
d3cc2ab0c9a937c842328c652c1d73d9a5a71917-xlarge (3)

Czas epidemii przyniósł konieczność wprowadzenia zmian w pracy publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych. Dowiedz się, jakie zapisy statutu przedszkola trzeba w związku z tym zaktualizować.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Z jakich przepisów wynika obowiązek aktualizacji statutów przedszkoli.
  • Jak zaktualizować w statucie zapisy o sposobie realizacji zadań przedszkola.
  • Jak zaktualizować w statucie zapisy o sposobie przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola, sprawowania opieki nad dziećmi w czasie zajęć w przedszkolu oraz w czasie zajęć poza przedszkolem.
  • Jak zaktualizować w statucie zapisy o formach współdziałania z rodzicami.
  • Jak zaktualizować w statucie zapisy o organach przedszkola i ich kompetencjach.
  • Jak zaktualizować w statucie zapisy o organizacji pracy przedszkola.
  • Jak zaktualizować w statucie zapisy o zakresie zadań nauczycieli i pracowników przedszkola.
  • Jaka jest procedura wprowadzania zmian do statutu. Sprawdź, w jakim zakresie zmiany te powinny być uwzględnione w treści statutów.

Słowa kluczowe:
statut przedszkola