Budowanie autorytetu dyrektora przedszkola – 12 wskazówek do zastosowania

Autor: Magdalena Goetz

Data aktualizacji dokumentu: 12 stycznia 2022
Budowanie autorytetu dyrektora przedszkola – 12 wskazówek do zastosowania

Często mówi się, że dyrektor i nauczyciel albo autorytet ma, albo go nie ma, że to kwestia predyspozycji, osobowości i charakteru. Tymczasem w praktyce budowanie autorytetu zarówno wśród dzieci, nauczycieli, rodziców, jak i organów oraz instytucji zewnętrznych to proces, któremu warto poświęcić więcej uwagi i wysiłku, by łatwiej i przyjemniej zarządzało się placówką.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jak dyrektor przedszkola może budować swój autorytet w oczach dzieci i rodziców?
  • Na czym polega partnerska postawa dyrektora przedszkola?
  • Jak rozumieć konieczność dbania o konsekwencję?
  • Jak motywować pozytywnie?

Przeczytaj również:

Autor: Magdalena Goetz

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej, trenerka umiejętności interpersonalnych, a także autorka wielu publikacji z zakresu psychologii pracy, psychologii wychowawczej, relacji międzyludzkich oraz zdrowia psychicznego.
Słowa kluczowe:
dyrektor przedszkola