Dyrektor w ramach zarządu nad nieruchomością może ją wynająć lub użyczyć

Autor: Bożena Winczewska

Data aktualizacji dokumentu: 8 lutego 2021
ed5643b9292ca348600c56b3fa4fcecbcccc6dbc-xlarge (4)

Dyrektor publicznego przedszkola, który włada nieruchomością placówki w ramach trwałego zarządu, może, jeśli posiada w tym celu stosowne pełnomocnictwo, wynająć część pomieszczeń przedszkolnych podmiotom zewnętrznym. Może także zawrzeć umowę użyczenia, ale nie darowizny. Sprawdź, jak w praktyce zarządzać nieruchomością przedszkola.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jakie są 3 uprawnienia dyrektora przedszkola jako władającego nieruchomością.
  • Czy dyrektor przedszkola musi posiadać pełnomocnictwo do zarządu nieruchomością.
  • Czy dyrektor przedszkola musi posiadać pełnomocnictwo by zawrzeć umowę najmu lub dzierżawy.
  • Jakie są dwa obowiązki dyrektora przedszkola związane z wynajmem pomieszczeń przedszkola.
  • Kto jest uprawniony do określenia wysokości czynszu za najem.
  • Czy dyrektor przedszkola można zawrzeć umowę darowizny.

Autor: Bożena Winczewska

wieloletni wizytator kuratorium, specjalista prawa oświatowego