Poznaj obowiązki dyrektora związane z obserwacją zajęć w przedszkolu

Autor: Mirosława Graf

Data aktualizacji dokumentu: 12 stycznia 2024
  Poznaj obowiązki dyrektora związane z obserwacją zajęć w przedszkolu

Przedszkole to naturalne środowisko, gdzie pod okiem doświadczonych nauczycieli dziecko uczy się funkcjonowania w grupie rówieśniczej, zdobywa tam różnorakie doświadczenia. Każdy mały człowiek jest inny, ma swoje mocne i słabe strony, jak również cechy, które go wyróżniają spośród innych dzieci. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są obowiązki dyrektora przedszkola w kontekście obserwacji zajęć w przedszkolu. Skorzystaj z praktycznych porad dotyczących obserwacji pedagogicznych i diagnozy przedszkolnej dla dzieci odbywających obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jak wygląda obserwacja pedagogiczna w przedszkolu?
  • Jakie są główne elementy obserwacji pedagogicznej?
  • W jaki sposób obserwacja pedagogiczna wpływa na rozwój dziecka w przedszkolu?
  • Co to jest diagnoza funkcjonalna dziecka w przedszkolu i jakie elementy obejmuje?
  • Jak ocenić gotowość szkolną dziecka?
  • Jakie są kryteria oceny gotowości szkolnej?
  • Jakie działania przedszkola wspierają osiągnięcie przez dziecko gotowości szkolnej?
  • Jakie są zadania i obowiązki dyrektora przedszkola w kontekście obserwacji zajęć?
  • Jakie metody obserwacji zajęć stosuje dyrektor przedszkola?
  • Jakie znaczenie ma współpraca z rodzicami w kontekście obserwacji i diagnozy?
  • Czytelnik zostanie również zachęcony do zapoznania się z odpowiednimi przepisami prawa oświatowego, które regulują te zagadnienia.

Mirosława  Graf

Autor: Mirosława Graf