Przyjęcie 2,5 latka do przedszkola – jak przygotować się na pracę z młodszym dzieckiem?

Autor: Agnieszka Ignaczak

Data aktualizacji dokumentu: 2 listopada 2023

Przed nami jedno z najtrudniejszych i budzących emocji zadań – rekrutacja do przedszkoli. Coraz częściej wnioski o przyjęcie dziecka składają również rodzice dzieci 2,5-letnich, zachęceni zapisami w ustawie o systemie oświaty. Dyrektorzy przedszkoli dysponujący wolnymi miejscami na ogół zgadzają się na ich przyjęcie. Przed podjęciem takiej decyzji warto jednak dowiedzieć się, jakie warunki powinno spełnić dziecko oraz jak przygotować nauczycieli do pracy z nim. Sprawdź, jak przygotować przedszkole na przyjęcie malucha.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Kiedy i w jakich okolicznościach 2,5-letnie dziecko może zostać przyjęte do przedszkola?
  • Jakie są najczęstsze wyzwania związane z przyjęciem dziecka w wieku 2,5 roku do przedszkola?
  • Jakie warunki musi spełnić przedszkole, aby zapewnić właściwe warunki dla młodszych dzieci?
  • Na co dyrektor przedszkola powinien zwrócić uwagę, decydując o przyjęciu 2,5-latka?
  • Jakie zadania stoją przed rodzicami jeszcze zanim dziecko zacznie chodzić do przedszkola?
  • Jakie trudności mogą napotkać dzieci 2,5-letnie w przedszkolu i jak im zaradzić?