Wycieranie dzieciom pupy w przedszkolu

Marta Wysocka

Autor: Marta Wysocka

Data aktualizacji dokumentu: 13 stycznia 2022
Wycieranie dzieciom pupy w przedszkolu obowiązek nauczyciela. Na zdjęciu dziecko trzymające dwie rolki papieru toaletowego

Kwestia pomocy dzieciom w wykonywaniu czynności samoobsługowych w toalecie dla jednych nauczycieli wydaje się być czymś naturalnym, szczególnie gdy mówimy o najmłodszych przedszkolakach, ale dla innych stanowi problem. Sprawdźmy zatem, co na to przepisy i czy faktycznie nauczyciel musi pomagać dzieciom w toalecie, czy też dyrektor może wyznaczyć do tego pracownika z obsługi, np. woźną, pomoc nauczyciela.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie zadania nauczycieli wynikają z podstawy programowej wychowania przedszkolnego?
  • Czy nauczyciel pomaga dzieciom w czynnościach samoobsługowych?
  • Kto pomaga dziecku w wycieraniu pupy?
  • Czy wycieranie pupy dziecku jest obowiązkiem nauczyciela przedszkola?
Przeczytaj również:

Marta Wysocka

Autor: Marta Wysocka

Specjalistka w zakresie prawa oświatowego, autorka i redaktorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu edukacji i oświaty, prawa oświatowego oraz prawa pracy. Ukończyła prawo oraz filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim.