Brzydkie kaczątko, które stało się pięknym łabędziem. Scenariusz zajęć dla dzieci w wieku 5-6 lat

dr Katarzyna Miśkiewicz

Autor: dr Katarzyna Miśkiewicz

Data aktualizacji dokumentu: 19 grudnia 2022

Wykluczenie i dyskryminacja ze względu na wygląd często dotyka już najmłodszych. Dlatego tak ważne jest jak najwcześniejsze podejmowanie działań profilaktycznych. Proponowany scenariusz zajęć ma na celu omówienie, czym jest wygląd wewnętrzny oraz wnętrze, a także uświadomienie dzieciom, czym jest gust oraz tego, jak bardzo zmienia się on wraz z rozwojem człowieka.

dr Katarzyna Miśkiewicz

Autor: dr Katarzyna Miśkiewicz

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Magister pedagogiki w specjalności pedagogika resocjalizacyjna. Pracowniczka naukowo-dydaktyczna na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Wykonawczyni projektów naukowych obejmujących badania biograficzne z udziałem rodziców dzieci doświadczających stygmatyzacji społecznej. Autorka artykułów naukowych w obszarze nauk społecznych oraz rozprawy doktorskiej pt. „Kurator rodzinny w terenie. Rytuały interakcyjne odgrywane w roli zawodowej”. Czynna uczestniczka międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych. Pracowała w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi, w stacjonarnym Oddziale Psychiatrii Dziecięcej na stanowisku pedagoga.