Dzielenie jest w cenie. Scenariusz zajęć dla grup przedszkolnych

Autor: Natalia Perek

Data aktualizacji dokumentu: 17 lipca 2023
Dzielenie jest w cenie. Scenariusz zajęć dla grup przedszkolnych

To zupełnie normalne, że kilkulatek nie lubi się dzielić. Ulubione przedmioty, atrakcyjne zabawki, słodycze najchętniej zostawiłby dla siebie. Nie jest łatwo oddać komuś coś, co sprawia dużą przyjemność. Zwłaszcza maluchowi, który dopiero uczy się regulacji emocji i tego, że przedmiot oddany może do niego wrócić. Z tego powodu w grupach przedszkolnych wybuchają konflikty. Celem zajęć przeprowadzonych według scenariusza jest wzmocnienie dzieci w rozwoju umiejętności dzielenia się zasobami i pomoc im w zbudowaniu granic, które będą im służyć.

Natalia Perek

Autor: Natalia Perek

Psycholog, absolwentka psychologii klinicznej i zdrowia na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie w trakcie Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończyła dwustopniowe Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Podyplomowy Kurs Arteterapii Polskiego Instytutu Ericksonowskiego. Na codzień pracuje w Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Poradni Zdrowia Psychicznego w Szpitalu im. dr J.Babińskiego w Łodzi. Prowadzi różnorodne projekty edukacyjne w łódzkich szkołach w ramach grupy Kombinat Szklarnia. Wielbicielka włóczęgi po lasach i polach.
Słowa kluczowe:
scenariusz zajęć