awans zawodowy

AdobeStock_127284796

Awans zawodowy nauczycieli przedszkoli od 1 września 2022 r.

Od 1 września obowiązują zmienione przepisy Karty Nauczyciela, w tym przede wszystkim regulacje dotyczące awansu zawodowego nauczycieli. Od tego dnia nauczyciele przedszkoli będą odbywali ścieżkę na dwa stopnie awansu (mianowanego i dyplomowanego). Nie oznacza to jednak, że nauczyciele ze stopniem awansu kontraktowego będą musieli zaczynać procedurę awansową od zera. Poznaj nowe regulacje i rozwiązania przejściowe dla nauczycieli, którzy rozpoczęli awans według zasad obowiązujących do 31 sierpnia 2022 r. Uzyskaj także dostęp do pakietu nowych wzorów dokumentów związanych z awansem zawodowym.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie stopnie awansu zawodowego obowiązują od 1 września 2022 r.
  • Na czym polega przygotowanie do zawodu nauczyciela.
  • Jak będzie przebiegał awans zawodowy nauczyciela, który ma kilka miejsc pracy.
  • Jak będzie przebiegał awans zawodowy nauczycieli akademickich.
  • Ile potrwa przygotowanie do zawodu nauczyciela przedszkola.
  • Dla kogo krótszy okres przygotowania do zawodu.
  • Jak ocenić, czy nauczyciel ma znaczący dorobek zawodowy.
  • Komu można zaliczyć okres pracy w szkole do okresu odbywania przygotowania do zawodu nauczyciela.
  • Jaka jest rola i zadania mentora.
  • Jakie są obowiązki dyrektora przedszkola wobec nauczyciela przygotowującego się do zawodu.
  • Jakie są nowe zasady zatrudniania nauczycieli rozpoczynających pracę w przedszkolu.
  • Jakie są zasady oceniania pracy nauczycieli w związku z awansem zawodowym.
  • Jakie są warunki uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego.
  • Kto może uzyskać stopień nauczyciela mianowanego na zasadach dotychczasowych.
  • Kto może liczyć na skrócenie stażu na stopień nauczyciela mianowanego.
  • Co z nauczycielami kontraktowymi po 12-miesięcznym stażu.
  • Jakie są warunki uzyskania stopnia nauczyciela dyplomowanego.
  • Kto może awansować na nauczyciela dyplomowanego na zasadach dotychczasowych.