organizacja pracy przedszkola

Indywidualne przygotowanie przedszkolne a integracja ze środowiskiem przedszkolnym

Indywidualne obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne może być realizowane wyłącznie w miejscu pobytu dziecka – najczęściej w domu rodzinnym. Jednocześnie, jeśli nie jest to wykluczone z uwagi na stan zdrowia dziecka, przedszkole jest zobowiązane do zapewnienia mu kontaktu z rówieśnikami i możliwości uczestniczenia w życiu przedszkolnym. Jak w praktyce zapewnić dziecku kontakt ze środowiskiem przedszkolnym? Dowiedz się, jak organizować integrację ze środowiskiem przedszkolnym dziecku w naznaczaniu indywidualnym. W artykule ekspertka podpowiada, jak w praktyce powinna wyglądać obserwacja funkcjonowania dziecka. Wyjaśnia także, na jej podstawie dążyć do uczestniczenia dziecka w życiu przedszkola oraz kontaktu z rówieśnikami. Z artykułu dowiesz się również, na czym polega i kiedy możliwe jest czasowe zawieszenie indywidualnego przygotowania przedszkolnego.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jak organizować indywidualne przygotowanie przedszkolne dziecka z orzeczeniem?·Jakie informacje znajdują się w orzeczeniu o potrzebie indywidualnego przygotowania przedszkolnego?
  • Czym jest integracja ze środowiskiem przedszkolnym dziecka na indywidualnym przygotowaniu przedszkolnym?
  • Na co zwracać uwagę podczas obserwacji dziecka nauczanego w miejscu pobytu?
  • Jak zapewnić dziecku objętemu indywidualnym wychowaniem przedszkolnym integrację ze środowiskiem przedszkolnym?
  • Kiedy możliwe jest zawieszenie indywidualnego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego?
  • Jaką rolę w integracji dziecka ze środowiskiem przedszkolnym odgrywają rodzice?