Dyrektor przedszkola nie może odwołać rady rodziców

Autor: Michał Kowalski

Data aktualizacji dokumentu: 14 sierpnia 2023
Dyrektor przedszkola nie może odwołać rady rodziców

Dobra współpraca dyrektora przedszkola z radą rodziców może być kluczem do podnoszenia jakości pracy przedszkola. Nie zawsze jednak ta współpraca daje oczekiwane efekty. Wybory do rady rodziców organizuje się na każdy rok szkolny. Można więc stwierdzić, że skład rady rodziców ma roczną kadencję. Sprawdź, czy w uzasadnionych przypadkach możliwe jest odwołanie całej rady rodziców w trakcie roku szkolnego.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Kiedy odbywają się wybory do rady rodziców?
  • Jak długo trwa kadencja rady rodziców w przedszkolu?
  • Czy dyrektor przedszkola może skrócić kadencję rady rodziców?

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.