Przeniesienie dziecka do oddziału integracyjnego wymaga zgody rodziców

Autor: Marta Wysocka

Data aktualizacji dokumentu: 19 grudnia 2023
Przeniesienie dziecka do oddziału integracyjnego wymaga zgody rodziców

Dostarczenie do przedszkola orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego nie uprawnia dyrektora do przeniesienia dziecka do oddziału integracyjnego. Przepisy prawa oświatowego jednoznacznie wskazują bowiem, że doboru dzieci do oddziału integracyjnego dokonuje dyrektor za zgodą rodziców.Przeczytaj poradę dotyczącą przydzielania dzieci do oddziałów integracyjnych oraz ewentualnego przenoszenia z oddziałów ogólnodostępnych.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czym jest oddział integracyjny?
  • Jakie kryteria są brane pod uwagę przez dyrektora przedszkola przy doborze dzieci do oddziału integracyjnego?
  • Czy rodzice dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego muszą wyrazić zgodę na przeniesienie swojego dziecka do oddziału integracyjnego?
  • Jakie są konsekwencje braku zgody rodziców na przeniesienie dziecka do oddziału integracyjnego?

Marta Wysocka

Autor: Marta Wysocka

Specjalistka w zakresie prawa oświatowego, autorka i redaktorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu edukacji i oświaty, prawa oświatowego oraz prawa pracy. Ukończyła prawo oraz filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim.
Słowa kluczowe:
oddział integracyjny