Dlaczego warto prowadzić blog przedszkola?

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Data aktualizacji dokumentu: 9 stycznia 2023
  Dlaczego warto prowadzić blog przedszkola?

Renoma przedszkola zależy od tego, jaką opinię będą mieć rodzice dzieci o danej placówce. Warto w tym miejscu zastanowić się, skąd dowiadują się o istnieniu przedszkola i w jaki sposób szukają o nim informacji. Jeżeli zrozumiemy mechanizmy rządzące widocznością online, możemy pracować nad korzystnym zaprezentowaniem swojej jednostki. Jednym z pomocnych narzędzi jest właśnie blog, czyli dziennik internetowy. Należy pamiętać o tym, że aby blogowanie przyniosło odpowiednie efekty, wymaga czasu oraz systematyczności.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

Blog firmowy pozwala nawiązać interakcję z rodzicami

Blog jest dobrym sposobem na tworzenie opowieści na temat historii, z którą związane jest przedszkole czy też wartości, jakimi się kieruje.

Prowadzenie bloga rządzi się własnymi prawami. Teksty muszą być wartościowe, dokładnie przygotowane dla ściśle określonego odbiorcy.

Ważnym elementem prowadzenia bloga jest systematyczność oraz aktualizacja treści.

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych „Prawa gospodarczego i handlowego" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka studiów podyplomowych „Prawa medycznego i bioetyki" organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik działu prawnego w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita, właściciel PCC Legal.