Dotacja dla przedszkola niepublicznego nie zależy od opinii sanepidu

Joanna  Swadźba

Autor: Joanna Swadźba

Data aktualizacji dokumentu: 9 stycznia 2023
  Dotacja dla przedszkola niepublicznego nie zależy od opinii sanepidu

Jeżeli organ sanitarny wskazał dopuszczalną liczbę dzieci w przedszkolu niepublicznym w odniesieniu do aktualnych warunków przestrzennych placówki, to należy tych norm przestrzegać. Jednak ustawodawca nie uzależnił prawa do dotacji na wychowanka przedszkola od liczby miejsc w przedszkolu określonej w zgłoszeniu do ewidencji, opinii sanepidu czy nawet statutu przedszkola. Przyjęcie większej liczby dzieci do przedszkola niż wskazana przez sanepid nie ma bezpośrednio wpływu na dotację, gdyż dotacja przysługuje na każdego wychowanka przedszkola.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

Bezpieczne i higieniczne warunki nauki

Zasady przyznawania dotacji