• 2020

• 26 świadczeń finansowych wypłacanych pracownikom przedszkoli

Zasady wynagradzania i rodzaje świadczeń finansowych dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych w przedszkolach publicznych wynikają wprost z przepisów, dlatego dyrektor nie ma tu praktycznie żadnej swobody w zakresie decydowania, czy i jakie świadczenie zostanie przyznane. Inaczej jest w placówkach niepublicznych – tu kwestie płacowe dla wszystkich pracowników określa regulamin wynagradzania, umowa o pracę lub inne dokumenty wewnętrzne. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, finansując określone świadczenie z dotacji, bo nie każdy wydatek będzie zgodny z zasadami jej przeznaczania. Sprawdź, jakie świadczenia finansowe można wypłacić pracownikom przedszkola.  Z tego artykułu dowiesz się: Na jakich zasadach nauczycielom przedszkola przysługuje dodatek za wysługę lat. Jakie okresy zatrudnienia uwzględnia się przy dodatku za wysługę lat. Jak obliczyć dodatek za wysługę lat przy zatrudnieniu w kilku miejscach pracy. W jakim celu nauczyciel wskazuje podstawowe miejsce pracy. Jaki wpływ na prawo do dodatku za wysługę lat ma wymiar zatrudnienia nauczyciela. Od czego zależy termin wypłaty wyższego dodatku za wysługę lat. Co z wypłatą dodatku w czasie choroby. Na jakich zasadach nauczycielom przedszkoli przysługuje dodatek motywacyjny. Kto określa szczegóły dotyczące wypłaty dodatku motywacyjnego. Czy dyrektor przedszkola może sam ustalać stawki dodatku motywacyjnego. Czy dodatek motywacyjny ma charakter roszczeniowy. Czy przyznanie dodatku motywacyjnego wymaga konsultacji ze związkami zawodowymi. Czy dodatek motywacyjny uwzględnia się w zasiłku chorobowym. Jakie są zasady przyznawania nauczycielom przedszkoli dodatku funkcyjnego. Kto i w jakim dokumencie określa szczegółowe zasady wypłaty dodatku funkcyjnego. Czy dodatek funkcyjny wlicza się do wynagrodzenia urlopowego. Czy dodatek za warunki pracy może być ustalany widełkowo. Jakie są zasady wypłacania nauczycielom przedszkoli wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw. Czy nauczyciel przedszkola ma prawo do wynagrodzenia za niezrealizowane godziny ponadwymiarowe. Jak obliczyć wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową zgodnie ze stawką osobistego zaszeregowania. Jakie są zasady przyznawania nauczycielom przedszkoli nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Jakie są warunki wypłaty nagrody jubileuszowej w przedszkolu. Kiedy przysługuje odprawa organizacyjna w przedszkolu. Kiedy przysługuje odprawa za utratę zdolności do pracy. Jakie są zasady wypłaty odprawy dla nauczyciela religii w przedszkolu Jakie są zasady wypłaty odprawy emerytalnej. Komu przysługuje specjalna ratyfikacja pieniężna. Jakie są zasady wypłaty dodatku za wieloletnią pracę dla pracowników przedszkoli Jakie są zasady wypłaty nagrody jubileuszowej pracownikowi przedszkola. Jakie są zasady wypłaty odprawy emerytalnej dla pracowników przedszkola. Kiedy pracownik samorządowy ma prawo do odprawy z tytułu rozwiązania stosunku pracy. Jakie inne, fakultatywne świadczenia można wypłacić pracownikom przedszkoli. W jakim przypadku pracownik samorządowy ma prawo do dodatku funkcyjnego. Jakie są zasady wypłaty premii pracownikom przedszkoli. Jakie nagrody można wypłacić pracownikom przedszkola. Jakie są warunki wypłaty odprawy emerytalno-rentowej dla pracowników przedszkoli niepublicznych. Jakie są zasady wypłaty odprawy pośmiertnej dla pracowników przedszkoli niepublicznych. Kiedy pracownik przedszkola niepublicznego ma prawo do dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych. Kiedy pracownikowi przedszkola niepublicznego wypłaca się dodatek za pracę w porze nocnej. Kiedy pracownikowi przedszkola niepublicznego wypłaca się dodatek za pracę w niedziele i święta. Jakie dodatkowe świadczenia można przyznać pracownikom przedszkola niepublicznego.

Maj 2019 - Nr 17
5AZ_17-1