• 2020

• 8 rodzajów kontroli w przedszkolu publicznym i niepublicznym

Kontrole w przedszkolach, zarówno publicznych jak i niepublicznych, mogą być dokonywane przez cały szereg podmiotów, od organu prowadzącego, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, przez Najwyższą Izbę Kontroli, Państwową Inspekcję Pracy, po Inspekcję Sanitarną itd. Dla dyrektora każda kontrola to stresujący moment, ale przede wszystkim obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków do jej przeprowadzenia. Ważne są przygotowanie miejsca, w którym osoba kontrolująca może wykonywać swoje czynności przez nikogo nie niepokojona, jak również konieczność przygotowania do wglądu dokumentacji, której wymaga kontrolujący. W tym wydaniu podpowiadamy, jak przygotować się na kontrole różnych instytucji zewnętrznych, by przebiegły sprawnie i pomyślnie dla dyrektora. Z tego artykułu dowiesz się: Kto może skontrolować przedszkole. Czy kontrola może się odbyć pod nieobecność dyrektora przedszkola. Jakie są rodzaje kontroli. Jakie są cztery tryby kontroli? W jaki sposób podczas kontroli ochronione są dane osobowe?

• KONTROLA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

• KONTROLA NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI

• KONTROLA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ

• KONTROLA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY

• KONTROLA ZUS

• KONTROLA KURATORA

Kurator oświaty sprawuje nadzór pedagogiczny nad publicznymi i niepublicznymi przedszkolami, innymi formami wychowania przedszkolnego, szkołami, placówkami oraz kolegiami pracowników służb społecznych, które znajdują się na obszarze danego województwa.
  • KONTROLE ORGANU PROWADZĄCEGO

Kontrola sprawowana przez organ prowadzący w przedszkolu publicznym jest całkowicie odmienna od tej, jaką może sprawować osoba prowadząca przedszkole niepubliczne. Poznaj zasady ich przeprowadzania i dowiedz się, jak można się przygotować na wizytę kontrolera z organu prowadzącego.  Z tego artykułu dowiesz się: Jaki charakter mają kontrole organu prowadzącego w przedszkolu niepublicznym. Jak bardzo organ prowadzący ingeruje w pracę przedszkola publicznego. Na czym polega kontrola spraw finansowych i administracyjnych. Na czym polega kontrola prawidłowości dysponowania przyznanymi placówce środkami. Na czym polega kontrola przestrzegania przepisów bhp w przedszkolu. Na czym polega kontrola przestrzegania przepisów dotyczących organizacji pracy przedszkola. Jak się przygotować do kontroli. W jakim dokumencie organ prowadzący określa zasady prowadzenia kontroli. Jakie są rodzaje kontroli. Jak przebiega kontrola wykorzystania dotacji w przedszkolu. Na czym polega kontrola zgodności liczby dzieci w przedszkolu z deklaracją w systemie. Na co można zgodnie z prawem przeznaczyć dotację oświatową. Jaki jest sposób przeprowadzenia kontroli. Jakie dokumenty trzeba przygotować dla kontrolerów.

listopad 2019 - Nr 19
5AZ_19-1