Negatywna ocena dorobku zawodowego nauczyciela przedszkola – co dalej?

Autor: Anna Trochimiuk

Data aktualizacji dokumentu: 9 czerwca 2022
AdobeStock_204297681

Negatywna ocena dorobku zawodowego uniemożliwia złożenie wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego. Sprawdź, jaka jest procedura postępowania po uzyskaniu negatywnej oceny dorobku zawodowego po zakończeniu stażu.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Co może zrobić nauczyciel po otrzymaniu negatywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu.
  • Jakie działania może podjąć kuratorium na skutek odwołania nauczyciela.
  • Czy dyrektor przedszkola musi wyrazić zgodę na realizację przez nauczyciela dodatkowego stażu.
  • Co może zrobić nauczyciel, któremu odmówiono zgody na dodatkowy staż.

Wzory dokumentów do artykułu:

• Wzór wniosku o dodatkowy staż po negatywnej ocenie dorobku zawodowego
  • Wzór zgody na realizację dodatkowego stażu przez nauczyciela
  • Wzór odmowy wyrażenia zgody na realizację dodatkowego stażu przez nauczyciela wraz z uzasadnieniem
  • Wzór wniosku o otwarcie stażu na stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego

Autor: Anna Trochimiuk

Radca prawny, redaktor i autor publikacji dotyczących spraw kadrowych w szkołach i placówkach oświatowych. Wieloletni ekspert Portalu Oświatowego.