Czy przedszkole niepubliczne może rozwiązać umowę z rodzicami chorego dziecka?

Łukasz Zygmunt

Autor: Łukasz Zygmunt

Data aktualizacji dokumentu: 14 sierpnia 2023
Czy przedszkole niepubliczne może rozwiązać umowę z rodzicami chorego dziecka?

Zapewnienie opieki choremu dziecku w przedszkolu nierzadko okazuje się ogromnym wyzwaniem dla personelu. Zdarza się, że problemy w tym zakresie pojawiają się również w przedszkolach specjalnych. W związku z tym niekiedy dyrektor podejmuje decyzję o rozwiązaniu umowy. Jednak czy takie działanie jest zgodne z prawem? Sprawdź, czy specjalne przedszkole niepubliczne może rozwiązać umowę z rodzicami chorego dziecka. Dowiedz się, jakie warunki musi spełniać umowa, aby przedszkole było uprawnione do jej wypowiedzenia.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czy przedszkole niepubliczne może rozwiązać umowę z rodzicami chorego dziecka?
  • Czy umowa o świadczenie usług może być rozwiązana za porozumieniem stron?
  • Które przepisy regulują warunki wypowiedzenia umowy o świadczenie usług edukacyjnych?
  • Czym są ważne powody w kontekście wypowiedzenia umowy rodzicom chorego dziecka w przedszkolu specjalnym?

Łukasz Zygmunt

Autor: Łukasz Zygmunt

radca prawny, posiadający wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej jednostek samorządu terytorialnego, z uwzględnieniem zagadnień prawnych związanych z organizacją i nadzorem nad jednostkami oświatowymi na terenie gminy i powiatu. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie administracyjnym materialnym, postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym, zagadnieniach związanych z dostępem do informacji publicznej oraz odpowiedzialnością z tytułu naruszenia dyscypliny finansów publicznych.