Rodzaje zajęć rewalidacyjnych i zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Agnieszka Kosiarz

Autor: Agnieszka Kosiarz

Data aktualizacji dokumentu: 1 listopada 2022

Dla dzieci z niepełnosprawnością, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, organizuje się zajęcia rewalidacyjne. Zajęcia te prowadzi się niezależnie od form wsparcia udzielanych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Trzeba pamiętać, że udział dziecka w zajęciach z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej nie zwalnia przedszkola z obowiązku realizacji zaleceń z orzeczenia. Podstawę prawną organizacji zajęć rewalidacyjnych stanowi bowiem odrębne rozporządzenie.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Dla kogo organizuje się zajęcia rewalidacyjne w przedszkolu?
  • Jakie są formy zajęć rewalidacyjnych w przedszkolu i warunki ich organizacji?
  • Dla kogo organizuje się zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu?
  • Jakie są zasady organizacji zajęć rozwijających uzdolnienia?
  • Jakie są zasady organizacji zajęć korekcyjno-kompensacyjnych?
  • Jakie są zasady organizacji zajęć logopedycznych?
  • Jakie są zasady organizacji zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne?
  • Jakie są zasady organizacji innych zajęć o charakterze terapeutycznym?
  • Jakie są zasady organizacji zindywidualizowanej ścieżki realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego?