Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego 2022

Autor: Anna Król

Data aktualizacji dokumentu: 25 lipca 2022
AdobeStock_115222079

Projekt zmian w ustawie – Karta Nauczyciela przewiduje nową ścieżkę awansu zawodowego dla nauczycieli. Dowiedz się, jak kogo obejmą te zmiany i jak będzie przebiegała ścieżka awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego w 2022 roku, w tym awans dyrektora przedszkola.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Dla kogo skrócona ścieżka awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego 2022.
  • Jakie warunki musi spełnić nauczyciel, by uzyskać awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego 2022.
  • Jakie będą zmiany w procedurze formalnej.
  • Co będzie regulowało nowe rozporządzenie o awansie zawodowym.

Autor: Anna Król

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, autorka szeregu publikacji poświęconej tematyce prawa administracyjnego i prawa pracy, współautorka komentarzy do ustawy o systemie oświaty i wielu publikacji z tego zakresu. Wykładowca akademicki, wieloletni pracownik administracji publicznej, w tym organu nadzoru pedagogicznego, zastępca przewodniczącego wspólnej komisji dyscyplinarnej dla członków korpusu służby cywilnej, przez 5 lat pełniła funkcję zastępcy rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli, nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, od ponad 10 lat prowadzi zajęcia, szkolenia i kursy, współpracując ze szkołami wyższymi i placówkami doskonalenia nauczycieli.