Wniosek nauczyciela o opiekę nad dzieckiem w grudniu

Agnieszka Rumik-Smolarz

Autor: Agnieszka Rumik-Smolarz

Data aktualizacji dokumentu: 4 grudnia 2023
opieka

Końcówka roku to czas, kiedy większość rodziców dzieci w wieku do lat 14 przypomina sobie o swoim uprawnieniu do dodatkowego wolnego, które w razie niewykorzystania w danym roku - przepada. Dla dyrektora przedszkola taka kumulacja wniosków o zwolnienie od pracy to istny paraliż organizacyjny. Dowiedz się, czy pracodawca może nie uwzględnić wniosków wszystkich zainteresowanych, jeżeli składają je na ostatnią chwilę tj. na koniec roku.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jaki jest wymiar zwolnienia na opiekę nad dzieckiem do lat 14 dla nauczycieli.
  • Jaki jest wymiar zwolnienia na opiekę nad dzieckiem do lat 14 dla pracowników samorządowych.
  • W jakiej formie pracownik informuje dyrektora przedszkola o zamiarze korzystania z opieki.
  • Czy dyrektor przedszkola ma prawo odmówić udzielenia zwolnienia z powodu kumulacji wniosków.